Albany (ThermaCare®)

Thermacare2

Albany tesisi

Atlanta'nın güneyinde yaklaşık üç saatlik mesafede bulunan Albany (Georgia - ABD) üretim tesisinde, 20 yılı aşkın bir süredir dünya çapında ThermaCare® ısı bandajları üretilmektedir.

Bu tesis 20.000 m2'nin üzerinde bir alanda, yılda 80 milyondan fazla ısı bandajı üretim kapasitesiyle ve 126'dan fazla çalışan ile faaliyet göstermektedir. Albany tesisi, ThermaCare® Isı Bantlarının global tedarikçisidir.

ThermaCare, vücudun hasarlı dokuyu yeniden yapılandırmasına ve iyileşme sürecini hızlandırmasına yardımcı olmak için gerçek ısı üreten patentli bir teknolojidir. ThermaCare® ısı bandajları, Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, Avusturya, ABD, Kanada ve dünya çapındaki diğer pek çok ülkede ruhsatlı olan ve ruhsatlandırma gereklilikleri ve müşteri beklentileri ile uyumu sürekli olarak test edilen tıbbi cihazlardır.

ThermaCare® ürünleri, sırt ve kalça, boyun, bilek ve omuz, diz ve dirsek, çok fonksiyonlu kas ve eklemler ve regl ağrısına yönelik olarak formüle edilmiştir; ürünlerin tamamı kas ağrılarının hafifletilmesine, ağrı ve sızının azaltılmasına ve gerilmiş kasların rahatlatılmasına yardımcı olmak için ısı tedavisi kullanmaktadır.

ThermaCare® ürünleri, en gelişmiş teknolojiyi kullanarak en yüksek üretim standartlarına uygunluğu garanti eden uzman teknisyenler tarafından üretilmektedir.  Tesisin üretim hatları, kalite ve verimlilik açısından giderek daha yüksek performans sergileyen yeni akış sarma makinelerinin ve otomatik numune alma sistemlerinin kurulumuyla yakın zamanda güncellenmiştir.  Albany tesisinde bulunan ThermaCare® Ar-Ge laboratuvarları, yeniliklerin sürekli olarak geliştirilmesini mümkün kılmakta ve bu yeniliklerin, pazar ihtiyaçları doğrultusunda üretim süreçleriyle entegrasyonlarına olanak tanımaktadır.

Bu tesis, FDA tescilli ve ISO 13485 sertifikalıdır.