Üretim Merkezlerimiz

Sites

Üretim tesisleri

Angelini Pharma'nın beş üretim tesisi Ancona, Aprilia, Casella, Barselona (İspanya) ve Albany'de (Georgia, ABD) bulunmaktadır.

Ancona tesisinde bitmiş farmasötik ürünler, Aprilia tesisinde farmasötik ham maddeler, Casella tesisinde Amuchina markası altında dezenfektan ve temizlik ürünleri, Barselona tesisinde Pastillas Juanola gibi gıda takviyeleri üretilirken, ThermaCare® markalı kendi kendine ısınan bandajlar Albany'de üretilmektedir.

Tüm tesislerde, otomatik kontrol ve denetim sistemleri bulunan en ileri teknolojiler kullanılmaktadır. Analiz ve kalite kontrol süreçleri, ham madde aşamasından itibaren özellikle sıkı bir şekilde yönetilmektedir.

Angelini üst yönetimi, mevcut yasa ve yönetmeliklere tam uyumun yanı sıra çevreyi koruyacak ve iş yerinde sağlık ve güvenliği teşvik edecek şekilde performansı iyileştirmeye yönelik sürekli çaba göstermeyi taahhüt eden bir sağlık, güvenlik ve çevre politikasını benimsemiştir.

İtalya'daki üretim tesisleri, uzun yıllardır UNI EN ISO 9001:2015 ve UNI EN ISO 13485:2016 kalite sertifikasyonlarının yanı sıra İtalyan kanunlarına ve uluslararası kanunlara göre ilaçların, tıbbi cihazların, tıbbı-cerrahi cihazların ve biyositlerin üretimi için gerekli olan izinleri elinde bulundurmaktadır.

Albany tesisi FDA tescilli ve ISO 13485 sertifikalıdır.

İtalya 'da bulunan üç Angelini üretim tesisi, çevreyi koruma konusunda örnek teşkil etmekte olup 2004 yılından beri üç tesiste de UNI EN ISO 14001:2015 sertifikası bulunmaktadır. 1.600 kW'lık bir fotovoltaik santral, modern bir kojenerasyon sistemi, yeni buharlaştırma kuleleri ve yeni yüksek verimli buhar jeneratörleri de dahil olmak üzere temiz enerji üretimine kayda değer yatırımlar yapılmıştır. Bu yeni teknolojiler, mikroiklimler oluşturmak için kullanılan iklimlendirme sistemlerinin tüketimini optimize eden bir otomatik yönetim sistemi ile entegre edilmiştir. Enerji tüketimindeki bu sürekli ilerleme Enerji Yönetim Ekibi tarafından denetlenmektedir.  Tüm bu önlemler, CO2 emisyonlarını yılda 650 tondan fazla oranda azaltmaktadır. İtalya'da bulunan bu üç tesis de yıllardır çalışan güvenliğine yönelik BS OHSAS 18001:2007 sertifikasına layık görülmüştür ve şimdi de çalışanlara sağlıklı ve güvenli iş yerleri sağlamak için ileri doğru atılan bir adımı temsil eden yeni UNI EN ISO 45001:2018 sertifikasını almaya çalışmaktadır.

 1. Ancona

  Üretim Alanları: 177.000 m2

  Çalışan Sayısı: 750

  Üretim Kapasitesi: Yılda 150 milyon paket

  Katılar, steril olmayan sıvılar ve yarı katılar üretir

 2. Aprilia

  Üretim Alanları: 70.000 m2

  Çalışan Sayısı: 185

  Üretim Kapasitesi: Yılda 140.000 litre

  Aktif farmasötik bileşenler, gelişmiş ara ürünler ve orijinal Angelini hammaddeleri üretilir

 3. Casella

  Üretim Alanları: 17,000 m2

  Çalışan Sayısı: 40

  Üretim Kapasitesi: Yıllık 10 milyon litre

  Produces Amuchina disinfectants and sanitising products