Aprilia

Testata Aprilia

Aprilia tesisi

 

Angelini Fine Chemicals, Angelini Pharma şirketinin iş birimidir. Angelini markaları için küçük moleküller geliştirmekte ve üretmektedir; bunun yanı sıra, önde gelen çok uluslu ilaç şirketlerine ve biyoteknoloji şirketlerine sözleşme geliştirme ve üretim hizmetleri sağlamaktadır.

Roma'nın güneyinde, Aprilia tesisine yakın bir konumda bulunan ve 70,000 m2'lik modern bir cGMP üretim tesisine ve Ar-Ge laboratuvarlarına sahip Angelini Fine Chemicals, özel küçük moleküllerin, gelişmiş ara ürünlerin ve aktif farmasötik bileşenlerin geliştirilmesinde ve üretiminde ön saflarda yer almaktadır. İlaç şirketlerinin kilogramdan birkaç tona kadar olan ölçeklerde ilaçlar geliştirmesine yardımcı olmaktadır.

Yakın zamanda Angelini Fine Chemicals, HPAPI Ar-Ge ve üretim kapasitesini genişletmek, mevcut ve gelecekteki müşteriler için CDMO hizmetleri portföyünü güçlendirmek amacıyla tesisin yeni bir bölümünü hayata geçirmiştir.

Bu tesis İtalya'da AIFA (Agenzia Italiana del Farmaco), ABD'de FDA (Gıda ve İlaç Dairesi) ve PMDA (İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu) tarafından denetlenerek onaylanmış olup cGMP ve ISO sertifikalarına sahiptir. Yıllık üretim kapasitesi 140.000 litredir.
Şirket, karmaşık kimyasal ve ölçeklendirme sorunlarını çözmek için çeşitli sentetik teknolojiler kullanmaktadır; bu, uluslararası farmasötik dış kaynak kullanımı pazarında çok takdir edilen bir "kimya çalışması" yaklaşımıdır.