Rahatlığa dönüş : Sıcak bir yeniden karşılama

AP Relief 1440X500
  • Published: 15 Ara 2021

COVID-19 salgını sırasında kas-iskelet ağrısı ve buna bağlı stres üzerine bir toplumsal hastalık bilinçlendirme kampanyası

 

COVID-19 salgını, dünyadaki çoğu ekonomik ve sosyal faaliyetin durmasına ve bunun sonucunda hareketsiz yaşam tarzının artmasına neden oldu. Ayrıca, özellikle genç yetişkinler arasında sosyal medya ve televizyon kullanım süresinde bir artış olmuş, bu da postür bozukluklarını beraberinde getirmiştir. 

İnsanlar normal günlük aktivite düzenlerinden uzaklaştıkça, strese bağlı kas-iskelet rahatsızlıklarında ve semptomların yoğunluğunda artış meydana gelmiştir.

Anksiyete, sertleşme, servikal ağrı, baş ve sırt ağrıları artmakta, bu da refah ve sağlık hizmetlerine erişim için ani olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Aslında stres ve kas-iskelet sistemi bozuklukları, hem ortak risk faktörleri hem de koşulların karşılıklı olarak ne ölçüde etkili olduğu açısından yakından ilişkili iki durumdur.

Angelini Pharma, COVID-19 salgını sırasında artan strese bağlı kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları konusunda farkındalığı artırmak için sağlık çalışanlarını kapsayan bir toplumsal hastalık bilinçlendirme kampanyası başlatmıştır.

Kampanyanın amacı, kullanıcılara bu sorunla başa çıkmak için uygun bilgileri ve pratik tavsiyeleri sunmaktır.

Angelini Pharma, hastaların refahını ve sağlığını iyileştirmek için farklı profesyonel çalışanlar arasında sıkı bir işbirliği ile çok disiplinli bir yaklaşım olması gerektiğine inanmaktadır.

Kampanya, Dünya Omurga Günü haftasında (11-16 Ekim 2021) gerçekleşecek ve üç önemli uzman bu kampanyada yer alacaktır: Bir psikolog (Dr. Lara Bellardita), bir fizyoterapist (Dr. Damiano Guidi) ve bir fizik tedavi uzmanı (Dr. Fabrizio Gervasoni).

Uzmanlar aşağıdaki konuları ele alacaktır:

  • COVID-19 fiziksel ve psikolojik sağlığımızı nasıl etkiledi,
  • Stres, karantina, hareketliliğin ve spor aktivitelerinin azalmasının bir sonucu olarak kas-iskelet ağrısı,
  • Akıllı çalışma: ışıklar ve gölgeler.

Bahsedilecek konular, influencer'lar ve sosyal medya aracılığıyla yayılacak ve kamuya açık hale getirilecektir.

"Rahatlığa Dönüş - Sıcak bir yeniden karşılama" kampanyası web sitesini ziyaret etmek için burayı tıklayın