Psikiyatri İnovasyon Zirvesi

AP Psy2021 1030X302
  • Published: 16 Ara 2021

HASSAS RUH SAĞLIĞINDAKİ DİJİTAL GELİŞMELERİN GERÇEK DÜNYADA UYGULAMAYA GEÇİRİLMESİ

 

Ruh sağlığı hizmetlerine yönelik talep arttıkça, dijital teknolojilerin kullanılabilirliği de artacaktır. Ancak bu teknolojilerin kaç tanesi eğitimli psikiyatristler tarafından uygun şekilde araştırılmış ve doğrulanmıştır?

Dijital sağlık teknolojileri, geleneksel bakım süreçlerini geliştirme potansiyeli sunmaktadır. Akıllı telefonlar, sosyal medya, yapay zeka ve sanal gerçeklik, "dijital fenotipleme" ve uzaktan müdahale için yeni fırsatlar yaratmaktadır. Bunlar, ruh sağlığı hizmetlerini öngörülemeyen ve heyecan verici şekillerde, erken ama umut verici bir kanıt temelinde değiştirmektedir.

Bu alandaki en acil zorluklar ve fırsatlar klinik doğrulama ve gerçek dünya uygulamasına yöneliktir ve dijital araçların gerçek klinik uygulamayı gerçek manada iyileştirmesinin yolunu açmak için giderilmesi gereken eksikler vardır.

Teknolojilerin kanıta dayalı olduğundan, klinik bakımı geliştirmek için kullanıldığından ve gelecekteki çalışmaların gelecekteki klinik karar verme sürecine yardımcı olmak için sağlam bir şekilde tasarlandığından emin olmak için psikiyatristlere ihtiyaç vardır.

Bu bağlamda, 2019 yılında Angelini Pharma önde gelen uzmanlar, tartışmalar, sunumlar ve yüksek etkileşimli atölye çalışmaları ile ilk Psikiyatri İnovasyon Zirvesini düzenlemiştir. O zamandan beri dünya önemli ölçüde değişmiştir ve yeni araçlara, bakış açılarına, uzmanlığa ve vizyona gerek duyulmaktadır.

Psikiyatri İnovasyon Zirvesi 2021, önde gelen Avrupa kurumlarından özellikle seçilmiş temsilcileri bir araya getirerek başlayacak, birlikte bu ağ, işbirliği kuracak, inovasyon yaratacak ve yeni bir geleceği şekillendirecektir.

Dijital, özellikle son 20 ayda hayatımızın birçok yönünü kontrol etmeye başlamıştır ve buna paralel olarak COVID-19 salgını nedeniyle ruh sağlığı hizmetlerine yönelik talep de artmıştır.

Peki, bu artan ve karşılanmamış ihtiyacı gidermek için dijital araçları kullanabilir miyiz? Evet!
Hassas ruh sağlığındaki bu dijital gelişmeleri rutin gerçek dünyadaki klinik uygulamalar üzerinde gerçekleştirmeliyiz. İkinci Psikiyatri İnovasyon Zirvesi 2021 de tam da bu konuyu ele alacaktır.

Seçilmiş bir Avrupalı ​​psikiyatrist ağı 2 gün boyunca İtalya'nın Roma kentinde bulunacak ve:

  • dijital ruh sağlığı araştırmalarında yeniliği teşvik edecek,
  • hassas psikiyatride son gelişmeleri ve kanıta dayalı uygulamaları paylaşacak ve
  • en iyi uygulamaları yönlendirmeye kararlı bir ağ oluşturacaktır.

Ruh sağlığı tedavisinin geleceğinde bizi neler beklediğini kim bilebilir?

Bu etkinlik hakkında daha fazla güncelleme almak için sosyal medya kanallarımızı takip edin!