Angelini Industries Jacopo Andreose’yi Angelini Pharma’nın yeni CEO’su olarak atadı

PR JA
  • Published: 22 Kas 2022

Roma – 22 Kasım 2022 – Angelini Industries,  Angelini Pharma'nın yeni CEO'su olarak Jacopo Andreose'nin atandığını duyurdu. Angelini Pharma,  akıl sağlığı ve epilepsi alanları da dahil olmak üzere Beyin Sağlığı ve Tüketici Sağlığı alanlarında faaliyet gösteren, çok şirketli bir İtalyan iş grubu olan Angelini Industries'in bir parçasıdır.

Jacopo Andreose, 6 Şubat tarihi itibariyle görevi üstlenecek olup, ilaç sektöründe üst düzey yöneticilik pozisyonlarında yirmi yılı aşkın bir deneyime sahiptir: en son Gilead Sciences’ta Asya, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika, Doğu Avrupa'dan sorumlu Kıtalararası Bölge Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır. Öncesinde GlaxoSmithKline/ViiV Healthcare, Bristol-Myers Squibb ve Abbott için çalışmış, İtalya, ABD, Avrupa ve Asya'da stratejik ve operasyonel roller üstlenmiştir.

"Uluslararası deneyimi ve sektöre ilişkin derin bilgisi nedeniyle seçtiğimiz Jacopo Andreose'ye hoşgeldin demekten mutluluk duyuyoruz" Angelini Industries CEO'su Sergio Marullo di Condojanni ve Başkan Yardımcısı Thea Paola Angelini, “Jacopo’nun,  yüzyılı aşkın bir süredir insanların sağlığına ve bakımına öncelik veren Angelini Pharma'nın gelişme ve büyüme hedeflerine önemli katkı sağlayacağından eminiz”. 

Jacopo Andreose, "Geleneği, İtalya içinde ve diğer ülkelerdeki hastaların ve sağlık çalışanlarının uzun yıllara dayanan sadakatini güçlü bir inovasyon ile birleştiren bir sağlık şirketi olan Angelini Pharma’nın bir parçası olma fırsatına sahip olduğum için heyecanlıyım. Sergio ve Thea'ya güvenleri için teşekkür etmek ve hastaların ve sevdiklerinin sağlıklarını ve yaşam kalitelerini iyileştirmek için yenilikçi çözümler sunma misyonumuzu sürdürürken ekibimin desteğine güvenebileceğimi biliyorum” dedi. 

Angelini Pharma, Angelini Industries’in bir parçasıdır, sağlık, hızlı tüketim ürünleri, endüstriyel teknoloji, parfümeri ve dermokozmetik ve şarap sektörlerinde 21 ülkede faaliyet gösteren, 1.725 milyar Euro'luk ciroya ve İtalya’da 4.000'den fazla çalışanı ile toplamda 5.800 çalışana sahip İtalyan - çok şirketli bir gruptur.

Angelini Pharma,  akıl sağlığı ve epilepsi alanları da dahil olmak üzere Beyin Sağlığı ve Tüketici Sağlığı alanlarında 20 ülkede 3.000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.