Headway: Avrupa Parlamentosu'na sunulan yeni Akıl Sağlığı Indeksi

Headway News
  • Published: 30 Eyl 2022

2022 Headway Akıl Sağlığı Indeksi 28 Eylül'de Brüksel'de Avrupa Parlamentosu'nda sunuldu. Angelini Pharma CEO'su Pierluigi Antonelli de etkinliğe Avrupa Kurumları ve Bilim Derneklerinden temsilcilerle birlikte katıldı.

Headway, 2017 yılında Think Tank The European House – Ambrosetti tarafından Angelini Pharma ile ortaklaşa olarak, Akıl Sağlığı bozukluklarından etkilenen bireylerin yönetiminde çeşitli Avrupa deneyimleri arasında stratejik yansıma, analiz, diyalog ve karşılaştırma için çok disiplinli bir platform oluşturmak ve yeni tanı-terapötik yollar tasarlamak amacıyla başlatılan bir Akıl Sağlığı girişimidir.

2017 yılından bu yana her yıl, yıllık “Akıl Sağlığı İndeksi”nin tartışılması için randevular düzenlenmektedir. İkincisi, Avrupa Ülkelerinin Akıl Sağlığı yönetimi alanındaki performansını işyeri, okul, toplum, sağlık sektörü ve çevre (hem fiziksel çevre / iklim krizi hem de jeopolitik ortam) gibi belirli göstergeleri araştırarak değerlendirebilen benzersiz bir analiz modelidir. Bu son gösterge, 2022'nin yeni özelliğini temsil ediyor.