Beyin Sağlığı

Ap22 Site 1030 Bh

Beyin, içerdiği 100 milyar nöron ve hesaplanamayacak sayıda bağlantı ile var olan en karmaşık ve gizemli organdır. Beyinde minimum düzeyde elektrik akımı ve yaklaşık 50 kimyasal bulunmaktadır.  Bunlar tüm vücudun düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan ve vücudu denetleyen araçlardır; dışardan gelen sinyalleri işler, anıları saklar ve yönetir, ayrıca akıl yürütmemizi/kavramamızı sağlar.  Beyin bir orkestra şefidir ve kafamızdan hayatlarımızın ahengine rehberlik eder.

Beynimize iyi bakmak, tüm kişiliğimize iyi bakmak demektir. Çünkü tam da dedikleri gibi, ''hepsi kafamızda''. Duygular, anılar, kararlar, eylemler...

İşte tam da bu yüzden Angelini Pharma çalışmalarını Beyin Sağlığına yöneltmeyi tercih etmiştir.  Çünkü Angelini Pharma psikiyatrik ve nörolojik hastalıklar alanında çalışmanın, günümüzde ve gelecekte sağlık alanında verilen gerçekten zorlu bir mücadele olduğunun bilincindedir.

Hem depresyon, bipolar bozukluk ve şizofreni gibi psikiyatrik bozukluklar hem de Alzheimer, diğer demans türleri ve epilepsi gibi nörolojik hastalıklar olarak kabul edilen merkezi sinir sistemi hastalıkları, yüksek gelirli ülkelerde erken ölüm ve yeti yitimi (%17,4) nedeniyle yaşam yılı kaybının halihazırda önde gelen nedenlerindendir. Epilepsiye bakıldığında, her yıl sadece İtalya'da 500.000 hastanın epilepsiden muzdarip olduğu ve her yıl yaklaşık 30.000 yeni olgunun teşhis edildiği tahmin edilmektedir.

Angelini Pharma, 50 yılı aşkın süredir kendini zihinsel sağlık sorunları ve nörolojik bozuklukları olan hastaların yönetimine ve yaşam kalitesini iyileştirmeye adamıştır. Tüm bunları yeni çözümler arayarak ve araştırmalara yatırım yaparak, etkililiği kanıtlanmış ürünler sunarak, yanlış algıları ortadan kaldırabilecek net ve doğru bilgileri yayarak ve bu hastalıklardan muzdarip olan bireyler üzerinde baskı oluşturan ön yargılar ve tabularla mücadele edebilecek projelere yatırım yaparak sağlamaktadır.

European House-Ambrosetti ile iş birliği içinde 2017 yılının sonunda başlatılan HEADWAY gibi projeler, Beyin Sağlığına yönelik yeni bir yol haritası çizmeyi ve Avrupa'daki ekonomik boyutların yanı sıra sosyal boyutlara da odaklanarak kapsamlı bir genel bakış sunmayı amaçlamaktadır.

Angelini Pharma tarafından sunulan kısa film Lampi gibi güçlü ve yenilikçi fikirler, beyin sağlığı ve bundan mustarip hastaların hâlâ etrafını saran ön yargılar konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Ya da eksiksiz ve doğru bilgi yaymanın ön yargıyla mücadele etmek için elimizdeki ilk silah olduğu bilinciyle bu hastalıklar hakkında net ve doğru bilgi vermek amacıyla kurulmuş olan HarmoniaMentis.com web sitesi.

Angelini Pharma'nın taahhüdü her geçen gün yenilenmektedir.  Geriye bakmaksızın proje proje, adım adım. Mümkün olan tek hedefe doğru.  Hastalıktan mağdur olan kişilerin yanında olmak ve geride kimseyi bırakmamak.

 

Angelini Pharma

Siz de aklımızdayken, 

bir adım daha ilerideyiz.