Angelini Pharma

AP Site 1030X302

Angelini Pharma, Angelini Industries'in ilaç sektöründe faaliyet gösteren bir şirketidir. Angelini Industries küçük bir ilaç laboratuvarı olarak 100 yıl kadar önce faaliyetine başladı ve yıllar içinde hızlı tüketim ürünleri, ilaç ve sağlık alanında önde gelen uluslararası bir gruba dönüştü. Angelini Pharma, Akıl Sağlığı ve Epilepsi alanlarında uzmanlığı ile sağlık sektöründe lider konumda olan şirketlerden biridir. Şirket ayrıca İtalya ve bulunduğu diğer ülkelerde Tüketici Sağlığı markalarıyla da pazarda lider başarılı oyunculardan biridir.

Angelini ürünleri yaklaşık 70 ülkede piyasaya sunulmaktadır. Şirket, 3.000'den fazla çalışanı ile 20 ülkede doğrudan faaliyet göstermekte ve önde gelen uluslararası ilaç gruplarıyla stratejik ortaklıklar kurarak ürünlerini 70'den fazla ülkede piyasaya sürmektedir.

Angelini Pharma, uluslararasılaşma stratejisinin bir parçası olarak, yüksek büyüme potansiyeline sahip ülkelerde de gelişmeye odaklanmıştır.

Angelini Pharma, 2021'de yarısı ihracattan kazanılan yaklaşık 1 milyar Euro'dan fazla ciro bildirmiştir.

Angelini Pharma, trazodon ve benzidamin gibi önemli moleküller geliştiren kapsamlı bir Ar-Ge operasyonuna sahip entegre bir ilaç şirketidir.

Mevcut araştırmalar, pediatrik popülasyon için yeni tedavilerin araştırılması konusundaki özel bir kararlılıkla, Sinir Sistemi Hastalıkları ve Bozuklukları, Ağrı ve İnflamasyon ve Nadir Hastalıklara odaklanmaktadır.
Araştırma, tanınmış akademik kurumlar ve küresel öneme sahip merkezler ile kamu-özel ortaklıklarını kapsamaktadır. Bilimsel ağ ve ortaklıkların her ikisi de yenilik yaratmada önemli bir rol oynamaktadır.

Angelini, “dünya standartlarındaki” üretim tesislerinde en güncel teknolojileri kullanmaktadır ve kalite standartları ve çevreye saygı konusunda ilgili sertifikalara sahiptir.

İtalya'da, Ancona tesisinde nihai farmakolojik ürünler üretilirken, Aprilia'daki endüstriyel tesiste farmakolojik hammaddeler üretilmektedir. Amuchina markası altındaki dezenfektan ve sterilizasyon ürünleri Casella'da üretilmektedir. Bu tesisler, yenilenebilir enerji kaynaklarından geniş ölçüde yararlanmakta ve sürdürülebilirlik kriterlerini karşılamaktadır. Son olarak, Albany (Georgia, ABD) tesisi, ThermaCare® markası altında ısı bantları üretmekte ve Barselona tesisi de (Spagna) Pastillas Juanola gibi gıda takviyeleri üretmektedir.

  1. €1 milyar ciro

    Angelini Pharma cirosu 2000 ile 2021 arasında üç kattan fazla artarak 240,8 milyon Euro'dan 1 milyar Euro'yu ulaştı

  2. 3000 çalışan

    130'dan fazla Ar-Ge ekibi ve saha ekibinde 1.000 kişi çalışmaktadır

  3. 70 ülke

    Ürünlerimiz yaklaşık 70 ülkede pazarlanmaktadır. 20 ülkede doğrudan faaliyet göstermekteyiz.